Haarlem: Meettechnicus schrijft verontwaardigde brief aan de GGD, + antwoord GGD

woensdag, 10 maart 2010 - Categorie: Verhalen

Bericht geplaatst 9 maart 2010, update met antwoord GGD 10 maart 2010

Een meettechnicus schrijft aan de redactie van Stopumts.
Onderstaand eerst de brief van de meettechnicus, daarna de standaardbrief waarmee de bezorgde burger door de GGD afgescheept wordt. (De inhoud van de brief is letterlijk overgenomen van de site van postbus 51).
Wie is uiteindelijk verantwoordelijk voor deze hier gedocumenteerde misinformatie aan de burger?
De Commissie Elektromagnetische Velden van de Gezondheidsraad.


Ik was gisteren bij een gezin in Haarlem en dat raakte me weer enorm.
Een compleet gezin woont naast een kerk die volhangt met zenders.
En alle betreffende klachten bij de ouders en de kinderen.
Ze zijn er nu achter gekomen wat de klachten veroorzaakt.
Daarom heb ik maar weer eens een email gestuurd naar de GGD

--------------------------------------------------------------------------------

Geachte GGD,

Met mijn meters word ik steeds en steeds vaker gevraagd eens te komen meten
bij mensen thuis. En dat hoor ik ook steeds meer van anderen zoals woonbiologen.
Ik kom complete gezinnen tegen waarvan het levensritme totaal ontwricht is.
Ik wordt steeds kwader om hetgeen de telecom industrie al deze mensen aandoet.
Omdat wij ervaringsdeskundigen zijn komen wij alleen bij die mensen die
er per ongeluk achter zijn gekomen wat hen zo beroerd maakt.

De klachten zijn altijd:

Bij volwassen:

Niet kunnen slapen,
Algemeen beroerd voelen,
Gigantische hoofdpijn,
Spierkrampen,
Problemen met het korte termijn geheugen,
Gezichtsveld problemen,
Licht niet kunnen verdragen,
Huidproblemen.

Bij kleine kinderen beneden de 10 jaar:

Niet rustig te krijgen. (Ze krijgen het stempel opgedrukt ADHD)
Gevolg is Ritalin, Concerta, enz. (zonder resultaat)
Bloedneuzen,
Knarsetanden in bed,
Schreeuwend wakker worden om niks.

Al deze mensen gaan met deze klachten naar hun huisarts.
Ik vind het onverantwoord dat de GGD, die zelf geen onderzoeken doet,
blijft zeggen dat er geen bewijs is dat er iets aan de hand is.
En ondanks alles op informatie-avonden blijft volhouden dat deze klachten van al deze mensen niet kan worden veroorzaakt door de gepulste radio golven.


(Naam en adres bekend bij de redactie van Stopumts.)

----------------------------------------------------------------------------------------

Het antwoord van de GGD:

Uw kenmerk is E1391707

Geachte heer,

Hieronder volgt een reactie op uw e-mail, waarin u aangeeft dat radiogolven de gezondheid ernstig schade kunnen toebrengen en waarin u vraagt dit serieus te nemen.

Volgens wetenschappelijk onderzoek zijn elektromagnetische straling en elektromagnetische velden (radiogolven) niet gevaarlijk voor de gezondheid. Er is een uitzondering hierop: kinderen die in de buurt van hoogspanningslijnen wonen hebben een verhoogde kans op het krijgen van leukemie. Het gaat om één geval extra per twee jaar. Of er daadwerkelijk sprake is van een oorzakelijk verband is nog niet bekend.

Internationaal wordt een advieswaarde van 100 microtelsa (maat voor elektromagnetische veldsterkte) gehanteerd. In Nederland wordt deze waarde nergens overschreden.

Elektrische, magnetische en elektromagnetische velden komen overal voor. Bekende vormen zijn UV-straling (zon), infrarode straling (warme voorwerpen) en zichtbaar licht. Elektromagnetische velden worden ook bewust opgewekt voor toepassingen als de zonnebank, warmtetherapie, magnetron en zendmasten voor radio, televisie en telefonie. Ze zijn ook aanwezig bij hoogspanningslijnen, elektrische installaties en elektrische huishoudelijke apparaten.

De Gezondheidsraad brengt in opdracht van de overheid adviezen uit over elektromagnetische velden en straling. Er zijn regelmatig klachten van hoofdpijn en duizeligheid als gevolg van elektromagnetische straling van bijvoorbeeld antennes in woonwijken. Uit onderzoek is nog niet gebleken dat zulke klachten veroorzaakt worden door elektromagnetische straling. Klachten van hoofdpijn en duizeligheid kunt u melden bij uw plaatselijke GGD.

Voor meer informatie kunt u terecht op de website van de Gezondheidsraad en op de website van het ministerie van VROM in het dossier Hoogspanningslijnen. Op de website van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) vindt u meer informatie over hoogspanningslijnen bij u in de buurt.

Via onderstaande verwijzing naar onze website vindt u links naar de genoemde websites.

www.postbus51.nl/nl/home/themas/wonen-en-leefomgeving/gezond-en-veilig-wonen/algemene-informatie-gezond-en-veilig-wonen/is-elektromagnetische-straling-schadelijk-voor-de-gezondheid.html .

Wij vertrouwen erop u hiermee voldoende te hebben geïnformeerd.

Met vriendelijke groet,
Nellie Wilbers

Publieksvoorlichter Postbus 51 Informatiedienst

Mocht u naar aanleiding van dit bericht nog een vraag hebben of heeft u een andere vraag, dan kunt u hiervoor het contactformulier op www.postbus51.nl invullen. Wij vragen u gebruik te maken van het contactformulier om spam en virussen te voorkomen.



Lees verder in de categorie Verhalen | Terug naar homepage | Lees de introductie