Manager met electrohypersensitivity (EHS)

zondag, 04 juni 2006 - Categorie: Verhalen

Brian Stein kan een mobiele telefoon niet langer dan enkele minuten gebruiken. Met auto's en treinen kan hij niet reizen en lange afstanden vliegen is onmogelijk. Hij kan geen computer gebruiken en zijn collega's moeten hun computer uitzetten in zijn bijzijn.

Stein, 55 jaar, is manager van een fabriek van gekoelde voeding in Leicestershire in Groot-Brittannië, met een omzet van 500 miljoen pond per jaar en 5000 werknemers. Hij lijdt aan electrohypersensitivity (EHS).

Vier jaar geleden kreeg hij hevige pijn in zijn oren bij het gebruik van een mobiele telefoon. Daarna kwamen hoofdpijnen en pijn als hij in de omgeving van computers is, of in zijn auto. Zijn huisarts en een specialist konden niets vinden.

Stein woont in Nottinghamshire en heeft drie volwassen kinderen. Hij zegt: ''Medici behandelen mij alsof ik van de maan kom en op bezoek ben op de aarde''. Hij kan geen televisie meer kijken of naar muziek luisteren en moet 's nachts de elektrische installatie uitschakelen om te kunnen slapen. Op kantoor werkt hij zonder elektrische apparaten, op een handsfree telefoon na en verlichting.

Op de bijeenkomsten van de directie worden uitsluitend 'flip charts' en overhead projectoren gebruikt. Stein: ''Ik denk dat we over twintig jaar een probleem hebben, waarbij de problemen door asbest verbleken.''

Bron: Telegraph Group Limited 2006

zie ook: www.telegraph.co.uk/news/main.jhtml?xml=/news/2005/11/04/nelec04.xml&sSheet=/news/2005/11/04/ixhome.html .



Lees verder in de categorie Verhalen | Terug naar homepage | Lees de introductie