VVD heeft een prima idee: internetkabels combineren met sensorkabels in dijken.
donderdag, 26 januari 2012 - Categorie: Berichten Nederland
Bron: Tweakers 25 jan. 2012
VVD pleit voor internetkabels in dijken
Auteur: Arnoud Wokke
Twee Kamerleden van de VVD pleiten voor een internetkabel in dijken. Daardoor zouden plattelandsgebieden in Nederland kunnen worden voorzien van breedbandinternet. Het is onduidelijk hoe realistisch het voorstel is.
Van degenen die nu geen mogelijkheid hebben om breedband internet te nemen, wonen er velen dichtbij dijken, zo menen VVD-Kamerleden Afke Schaart en Anne-Wil Lucas. Ze vragen daarom aan minister Verhagen of er internetkabels in de dijken kunnen worden gelegd. Door de kabels in de dijken te leggen zouden volgens hen 'ambities op het gebied van dijkversterking, -monitoring en digitalisering wellicht op slimme wijze gecombineerd kunnen worden'.
Het plan is een vervolg op het nieuws dat wordt nagedacht over het idee om sensoren in dijken aan te brengen, waardoor de dijken beter in de gaten kunnen worden gehouden. Volgens de Kamerleden kan via kabelgoten ook makkelijk een internetverbinding worden gelegd, zelfs van verschillende aanbieders. Op dit moment hebben sommige buitengebieden in Nederland geen beschikking over breedbandinternet, omdat de bekabelde netwerken uit kostenoverwegingen niet overal zijn aangelegd.
Tot nu toe werd nagedacht over de mogelijkheid om deze huishoudens van breedbandinternet te voorzien via draadloze netwerken, bijvoorbeeld met de 4g-techniek lte. De overheid wil graag de buitengebieden van breedbandinternet voorzien, omdat dat de gebieden economisch aantrekkelijker zou maken.
Voor het originele artikel zie:
tweakers.net/nieuws/79553/vvd-pleit-voor-internetkabels-in-dijken.html .
Lees verder in de categorie Berichten Nederland | Terug naar homepage | Lees de introductie