StopUMTS Logo
Zoeken
   
Artikelen
05/02/12RTL 8: mobieltjes en kank
04/02/12Acceptatie van EHS. Updat
25/12/11Vrede op aarde aan de men
Berichten Nederland
08/02/12Breda: Buurtbewoners tege
07/02/12Eindhoven: ''Informatie-a
05/02/12Nieuwkoop: Geen uitstel v
04/02/12Jaren te laat: Nieuwe cod
04/02/12Houten: 386 Handtekeninge
Berichten België
07/02/12Vlaamse politieke partij
01/02/12NMBS stelt WiFi overal be
01/02/12Internetverslaving even
18/01/12Brugge: Geen gratis draad
18/01/12Een verhaal over straling
Berichten Internationaal
05/02/12Spanje: ''Kankerpaal'' in
02/02/12Frankrijk: Proef met verl
01/02/12USA: Artsenorganisatie ro
01/02/12UK: Regering komt terug o
31/01/12USA: Boek Disconnect van
Ervaringen | Appellen/oproepen
05/02/12Duitsland: Rechter op de
27/01/12Zuid-Afrika: Het schokken
17/01/12EHS: Geen huisarts meer e
Onderzoeken
04/02/12UK: Science update van Po
01/02/12Zwitserland: Blinde kalve
31/01/12Griekenland: Straling mob
Veel gestelde vragen
05/02/12Elektrogevoeligheid - Wat
18/01/12Waaom geven de meetresult
26/10/11Waarom zijn sommige mense
Juridische informatie
26/01/12Hof Amsterdam verlaagt WO
13/12/11Tollebeek: Intrekking pro
14/10/11Beschikking Europees Hof
Oproepen
08/10/12Malta: Workshop Biologisc
15/03/126e Bijeenkomst klankbordg
07/02/12Stralingsvrije opvang (Wi
Folders en publicaties
19/01/12Gratis on line publicatie
05/01/12Elektromagnetische velden
18/10/11Bespreking boek Belgische
Briefwisselingen | Archief: 2008, 2005
31/10/11Brief Nederlands straling
19/10/11Open Brief verzonden aan
14/10/11Open brief aan de Raad va
Illustraties
 Algemeen
 Fotoalbum zendmasten
 Wetenschappelijke illustraties
Assen: Zo leidt de gemeente haar burgers om de tuin....naar het Antennebureau.    
Ga naar overzicht berichten in: Berichten Nederland

Assen: Zo leidt de gemeente haar burgers om de tuin....naar het Antennebureau.
dinsdag, 09 maart 2010 - Dossier: Algemeen


De website van de gemeente Assen is een schoolvoorbeeld van de wijze waarop gemeenten in Nederland (vaak goedbedoeld) haar burgers om de tuin leidt inzake de gezondheidsaspecten van zenders voor mobiele telefonie. Zodra het brisant wordt kan de lezer automatisch doorschakelen naar het antennebureau dat, geheel bekostigd door het ministerie van EZ, vol blijft houden dat er niets aan de hand is. Leest u onderstaand wat de gemeente schrijft, met vetgedrukt commentaar van Stopumts:

Bron Website gemeente Assen maart 2010

GSM en UMTS antennes

Uw mobiele telefoon werkt op een mobiel netwerk. Hiervoor zijn antennes nodig, die staan boven op hoge gebouwen en masten. Antennes maken deel uit van een draadloos netwerk. Wanneer u iemand mobiel belt, maakt u met uw mobiele telefoon contact met de antenne die bij u in de buurt is. De antenne zorgt ervoor dat u verbinding krijgt met de persoon die u wilt bereiken.

Er zijn twee typen mobiele telefonie:
* GSM: voor het zenden en ontvangen van gesprekken en kleine berichten
* UMTS: voor mobiel internetten, het versturen van bewegende beelden en geluid
(Tot zover gaat alles goed!)

Waar staan de masten in Assen?
GSM antennes worden bewust hoog geplaatst (Bewust: providers weten dat lage antennes eerder tot gezondheidsklachten leiden): op hoge gebouwen en hoogspanningsmasten. U vindt de exacte locaties in het antenneregister. Speciale masten van 40 meter hoog bevinden zich veelal op industrieterreinen.
UMTS antennes worden nu nog geplaatst op locaties waar ook al GSM antennes staan. Maar het netwerk voor UMTS moet fijnmaziger zijn om de capaciteit te vergroten (Jarenlang is door het antennebureau beweerd: om een betere dekking te waarborgen). Er komen in de toekomst dus nog antennes bij (Voor LTE nog veel meer antennes).

Gezondheid
Het is bewezen dat het gebruik van mobiele netwerken via antennes het menselijk lichaam opwarmt. De Europese Commissie heeft blootstellingslimieten vastgesteld. Nederland hanteert deze limieten (De burger hoeft helemaal niet beschermd te worden tegen opwarming en wordt dus beschermd door limieten waarvoor ze niet beschermd hoeft te worden. De burger moet beschermd worden voor biologische effecten en daar zijn geen limieten voor opgesteld). Nederlandse gemeenten hebben afspraken gemaakt met netwerkoperators. Deze zijn vastgelegd in een Nationaal Antennebeleid.

Bij het vaststellen van de limieten is een ruime veiligheidsmarge ingebouwd. Zo lang we de limieten niet overschrijden, hoeven we ons heen zorgen te maken over de gezondheid (Zie de vorige opmerking). Lees hier (link naar Antennebureau) meer. (En zo wordt de nietsvermoedende burger om de tuin geleid...naar het Antennebureau).

Voor het originele bericht zie:
www.assen.nl/Digitaal_Loket/Producten/G/GSM_en_UMTS_antennes .


Ga terug naar het hoofdmenu
Afdrukken | Vragen | RSS | Disclaimer